Întrebare recomandată | anuk a întrebat:

In ce magazine as putea gasi pinna colada? am gasit in auchan, dar sticla era destul de mare, iar eu am nevoie doar pentru a insiropa un blat. deci as avea nevoie de o sticluta mai mica. si la fel, lapte de cocos de unde sa iau? in orasul meu sunt magazinele auchan, carrefour, metro, real, kaufland si cam atat

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pina Colada e un cocktail pe baza de rom care se prepara pe loc inainte sa in consumi, de obicei in baruri sau restaurante. Ce gasesti in magazin gata facute sunt niste imitatii, lichioruri cu aroma de pina colada. Poti gasi in hipermarketuri de genul carrefour, si in magazine de bauturi de exemplu the store, top drinks.

| Baton a răspuns:

Cauta reteta pe net si cumpara ingredientele in functie de cat ai tu nevoie de rezultatul final.iti spun ca nu e greu de facut. daca le faci tu vei avea curiozitati si in alte coktailuri

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pinna colada ar trebui să găseşti în aceste super/hiper-market-uri, dar n-aş putea să-ţi spun dacă găseşti la sticlă de 250 ml ( la 500 ml am văzut ).

La fel, se găseşte şi lapte de cocos la doză/cutie metalică ( conservă ).

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Hai sa-ti spun cum il poti prepara:
rom alb, 50 ml lichior de cocos, 30 ml suc de ananas, 60 ml ananas, frisca.
Se pun toate ingredientele in shaker, impreuna cu putina gheata.
Si gata!
Te pup!

| blaablaablaaa a răspuns:

Normal ar fi trebuit sa gasesti si mai mici... Daca nu ai un magazin mixt prin apropiere atunci eu zic sa te duci la kauflat daca nu la carrefour.
Succes.