| ioana181 a întrebat:

Nu am gasit pe nicaieri mine de creion mecanic colorate. Nici diverta, carrefour, auchan, kaufland, real...Nu stiam ca se gasesc asa greu. Stiti unde as putea gasi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu stiam ca exista...cauta in librarii, daca chiar exista, la una din ele trebuie sa fie. Cauta in librariile centrale, trebuie` sa fie, daca la divertta nu este, poate este la Eminescu.thinking

6 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

In cora gasesti sigurwinking
daca nu e aproape de tine cauta in librarii;
oricum nu vei gasi mine colorate moi.se rup fff repede

| ioana181 explică:

Sunt din pitesti, dar e si aici libraria Eminescu laughing

| Aries90 a răspuns:

De asemenea, si in Suceava este si Auchan si libraria Eminescu laughing Dar esti sigura ca se gasesc? Daca in atatea hypermarketuri mari nu ai gasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am zis Eminescu ca si cand ai fi din Timisoara...big grin Sau esti?big grin Ca ai zis Auchan si cred ca numa` in Tm este, sau?big grinlaughing

| luckyan a răspuns:

Eu stiu ca de obicei minele de carbuni sunt cam negre, iar minele de creion sunt facute din carbuni, iar din cate stiu eu carbunii nu prea se pot colora, scuze de dazamagire happy

| claws_7997 a răspuns:

Nu prea sint sanse sa gasesti, se pare ca doar japonezii fac (http://en.wikipedia.org/wiki/Mechanical_pencil#Pigments). Pe paginile producatorilor am gasit doar in 4 culori la Pentel (http://www.penteleurope.com/pages/red_blue_leads_infopage.asp) si (http://www.penteleurope.com/pages/met_flur_leads_infopage.asp). Cat timp te multumesti cu rosu si albastru sint sanse sa gasesti minele astea pe undeva prin vest.