| gemeni6226 a întrebat:

Inca niciodata nu am incercat de aceea va intreb, sta la congelator cartoful curatat si feliat acasa? Sau cartofi congelati din comert sufera un tratament pentru a rezista fara sa se altereze asa o perioada lunga?

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cartofii din comert sunt preprajiti, de aceea se si gatesc foarte rapid. Nu am incercat niciodata sa pun cartofi in felul acesta la congelator dar cred ca gasesti pe net sfaturi de cum sa-i preprajesti si sa ii pastrezi asa cum vrei.