| Antonia23K a întrebat:

Îngrasa pastele integrale cu sos de roșii și cu ton?

Răspuns Câştigător
| kameliae a răspuns:

Buna! Pentru a te ingrasa, va trebui sa mananci mai multe calorii(fiecare aliment are un anumit numar de calorii) decat de obicei.Pentru a slabi, va trebui sa mananci, fireste, mai putine calorii(cu 100-200 mai putin sa zicem, NU radical).

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Totul depinde de CANTITATEA (diferenta) de energie introdusa si consumata din organism.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pastele (cu P mare) nu ingrasa. PAȘTE2, paști, s. m., s. f. 1. N. pr. m. Sărbătoare religioasă celebrată de creștini în amintirea învierii lui Hristos, iar la evrei în amintirea ieșirii lor din robia egipteană, sub conducerea lui Moise.
Pastele (cu p mic) ingrasa in masura in care fac exces si nu faci miscare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da pastele sau macaroanele îngrasă deoarece sunt produse făinoase ca si painea contin carbohidrati.

| Simpatic a răspuns:

Pastele sunt stiute ca ingrasa, dar depinde de felul tau de tipul tau somatic, de metabolismul tau
Ai auzit des oameni care sunt slabi si orice mananca nu se ingrasa!

| Brizbriz a răspuns:

Da, chiar daca sunt integrale
singurele chestii de care stiu SIGUR ca nu ingrasa sunt legumele, oricat de mult ai manca, atentie nu leguminoasele (grau, fasole, cartofi, etc.) ci legume (morcovi, castraveti, ceapa, usturoi, salata, etc.)
si fructele care NU sunt dulci (unii spun ca fructoza nu ingrasa, dar eu nu sunt covins) lamai, grapefruit, mere, chiar rosii (care sunt declarate oficial fructe si nu legume) samd
totusi unele e recunoscut ca ingrasa cum ar fi bananele

| Sekim a răspuns:

Nu exista mancare care sa ingrase la propriu. Intri pe YouTube, cauti deficit caloric si surplus caloric si o sa intelegi.

| DataSoft a răspuns:

Teoretic nu, în general nici un fel de mâncare nu îngrașă atât timp cât faci sport. părerea mea.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Banuiesc ca odata ce ai pus aceasta intrebare tii dieta.
Iti recomand sa te uiti la acest videoclip(ofera informatii despre cum poti slabi in mod natural). Persoana care l-a postat a facut medicina, deci informatiile sunt din sursa sigura. https://www.youtube.com/watch?v=ySOsldQa5_g

Răspuns utilizator avertizat
| CosteI22 a răspuns:

Mananca linistita, unora chiar le plac grasanele.