| asd000 a întrebat:

Izolarea în interior cu polistiren afecteaza sănătatea?

3 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Unele persoane zic că da. Dar nu cred că este încă dovedit acest fapt.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

De obicei daca ai izolat pe exterior nu e indicat sa pui si pe interior. Nu lasi peretele sa respire. Daca nu poti izola exteriorul merge si prin interior

| MeraO a răspuns:

Nu afecteaza, dar este recomandat ca izolarea sa se faca pe exterior, daca exista aceasta posibilitate.Trebuie insa ca lucrarea sa se realizeze pe vreme uscata, iar polistirenul o data pus pe fatada sa fie acoperit imediat cu material. Mie mi s-a recomandat sa iau materialele de la acelasi producator, pe motiv de compatibilitate. Am tot termosistemul de la Adeplast si lucrarea a iesit foarte bine.