| anonim_4396 a întrebat:

Merge sa gatesti friptura de pui in cuptor?

Răspuns Câştigător
| mioara a răspuns:

Da si inca bine de tot

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sau cu cartofi, morcovi si telina. E fac friptura de pui doar la cuptor. Altfel nu stiu cum (varianta la tigaie are un gust neplacut).

| cely a răspuns:

MERGE FOARTE BINE. CU O ORA INAINTE SA DAI CARNEA LA CUPTOR, E BINE SA O MARINEZI IN VIN SI CONDIMENE

| DenissaDeea a răspuns:

Pe langa pui la cuptor pune si niste legume din comert si cartofi si cu pepene murat, mananci de nu te mai saturi...

| alexam a răspuns:

Da, normal ca merge! iti dau reteta celei pe care tocmai am savurat-o: pulpe superioare de pui la cutor: pui cam 1 cana de ulei in tava si una jum. de apa, speli pulpele, le cureti, le tai pielita de grasime ce e in exces si le asezi in tava ( mai mica sau mai mare tava, in functie de cate pulpe ai, daca sunteti 2-3 la masa sau ai invitati ) apoi presari sare, piper, ardei iute rosu pisat, cimbru si busuioc, tot in tava pui printre pulpe cativa graunti de usturoi pe care ii tai pe jumatate - eu am pus destul de mari. Mai e varianta cu sos de vin, cand e friptura pe jumatate gata fac un sos de vin cu pasta de tomate cat mai concentrata. Il pun acolo si dupa jum. de ora este gata. Alt pont: friptura de la fast food uri sau supermarket-uri este gustoasa pentru ca atunci cand o gatesc bucataresele taie morcovi si ardei gras rosu din belsug si apoi o baga la cuptor! happy Sa aveti pofta!

| Krina a răspuns:

Da.Eu o fac mai exotica cateodata. Poti sa adaugi usturoi maruntit printre bucatile de carne, ananas si cartofi.Carnea e foarte frageda si are un gust deosebit daca in loc de apa adaugi vin alb.Separat faci un sos de smantana, oregano si iaurt si il adaugi peste.

| N538961518 a răspuns:

Normal!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur, mai pune si cartofi sau ciuperci alaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Este una din metodele sănătoase de a consuma carnea de pui.
Adaugă pentru mai mult gust și legume. Orice.
Poftă bună.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E excelentaaaaaaaaaa