| anonim_4396 a întrebat:

Mesaj catre persoane care au lucrat la laboratoare de cofetarie si patiserie inainte de anul 1989:as dori daca se poate sa mi se trimita pe internet retetele urmatoarelor dulciuri si prajituri care s-au preparat inainte de anul 1989:napolitane spiralate cu crema roz[probabil crema de capsuni sau de zmeura][foile de napolitane trebuie sa fie sub forma de spirala de aceea le spune napolitane spiralate pentru ca foile au forma de spirala, iar cand se unesc cele doua foi se formeaza un cerc-fiecare foaie este ca un semicerc iar golul care se formeaza in urma unirii celor doua foi-gol care este in forma de cerc vine umplut cu o crema roz-probabil crema de capsuni sau de zmeura-cum se gaseau in comert inainte de anul 1989].P.S.Doresc sa nu-mi mai raspunda la aceasta intrebare sau la alte intrebari in care cer retete de prajituri de cofetarie persoana alllinna ci sa lase pe altcineva sa-mi raspunda la intrebari.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Om bun, ne innebunesti cu retele astea. Alllinna a vrut sa te ajute, nu a oprit pe altcineva sa-ti raspunda, ea ti-a dat raspunsuri bune si cu multa amicitie. Tu, insa, i-ai raspuns urat si ofensator. Si in plus, ne asasasinezi cu aceeasi intrebare pusa de sute de ori. E evident, cred, pentru oricine, ca nu exista printre noi o persoana care sa stie acele retete si ca nu asta e locul unde le vei primi. In plus, daca le stie cineva, trebuie sa-l contactezi personal si sa-i oferi un contract platit pentru a ti le spune. Nu totul e gratis pe lumea asta.
Eu iti propun sa-ti revizuiesti serios limbajul si comportamentul pe acest site. Daca nu vrei ajutorul nostru, nu-l mai cere, dar nimeni nu-ti permite sa interzici accesul unor useri la intrebare si la a raspunde. Mai ales atat timp cat acei useri sunt politicosi si bine intentionati, iar tu ii tratezi nepotrivit si nepoliticos.

Abh
| Abh a răspuns:

Pui o intrebare valabila, dar de nenumarate ori, pe urma raspunzi cu atacuri la persoana in forma unor intrebari adresate persoanelor care vor de fapt sa te ajute.
As dori daca se poate sa ne lasi. Mergi la cofetarii si intreaba, dupa cum zice si brighy, aparent nu exista nimeni care sa detina informatiile de care ai tu nevoie.
Daca mai vad o intrebare gen 'mesaj pentru xyz' nu-ti vor mai aparea pe site nici macare cele care sunt valabile. Chiar vrei sa raspunzi? Fa-ti un nenorocit de cont si comenteaza pe intrebare sau trimite mesaje private. Pune putin suflet.