| adriana1991 a întrebat:

Un aparat de calcat vertical ar fi destul de eficient pentru cămăși?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cum sunt cele verticale, dar eu poti sa-ti recomand cu caldura o PRESA DE CALCAT micuta si foarte eficienta cand ai multe de calcat (camasi, sacouri, pantaloni, cearsafuri, fete de perne sam).

Uite aici cateva modele:
https://www.emag.ro/search/presa+calcat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu vrei sa fie la "4 ace" merge

| sweetys a răspuns:

Nu recomand. Mi-am luat doua, pe langa faptul ca ceea ce vezi in reclame e ceam mai mare minciuna, cand trebuie sa le calci trebuie sa tii de material să-l intinzi, fiindca de la aburi iti zboarara, ca si cum sufli într-o coala de gartie, astfel ca ai sanse de 99% sa iti arzi degetele. Am avut de la doua firme diferite, ambele le-am dat retur din acelasi motiv.

| popapopica a răspuns:

Din ala cu aburi? Da, e bun.