Întrebare recomandată | Adrian_Rosca_2000 a întrebat:

Mi-am luat o pereche de adidasi si ma strang la calcai. Pot face ceva in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| raresandrey a răspuns:

Cea mai buna solutie si fara batai de cap, te duci la un cismar si il rogi sa le puna pe un calapod ii tine vreo 24h, si ai rezolvat problema, ce ti-au spus ceilalti sunt niste porcarii fara efect. ceau

11 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Mai taie din picior. Tu nu probezi pantofi cand ii cumperi? Sau esti modern si cumperi de pe internet? Nu trebuie sa faci nimic, cu timpul se vor lasa. Daca chiar te deranjeaza intens si vrei sa faci ceva rapid, cea mai buna solutie e cea prezentata de alex10c. Cu punga de apa. Ai grija sa nu se sparga punga. Iti recomand una de rafie. laughing

| GolopențaAdrian a răspuns:

Schimba-ti

| alex15ccc a răspuns:

Salut, umple o plasa mica cu apa, bag-o in pantofi, apoi pune pantofii la congelator peste noapte.

apa isi va marii volumul si iti va largii pantofii cu 1-2 numere.

sper ca te-am ajutat.winking

| KillaNoFilla a răspuns:

Fa cum a spus alex.Dar introdu si ceva harti inainte de a baga apa(la varf) si sa fie stranse.

| Innsbruck a răspuns:

Eu am facut multe file de ziar mototolite si le-am bagat inauntru, pana nu au mai incaput, mentionez ca le-am strans foarte bine astfel incat sa stea ca un picior mai mare.
Am asteptat cam 3 zile, dupa ce le-am scos imi erau mult mai largi si nu ma jena deloc, nici acum dupa 1-2 ani, inainte jenandu-ma foarte tare incat fiecare pas era un chin

| Daniel2836 a răspuns:

Incearca cu vata si spirt dar orice ai face sa nu ii bagi in apa calda deoarece la inceput se largesc dar cand se usca se fac mai stramti de cat au fost.

| Helpmeforfree a răspuns:

Te duci sa iti bage calapod, sau ii returnezi, pe schimb cu unii mai mari

| 24082000 a răspuns:

Mai bine umbla cu ei prin casa ca se mai lasa daca spui ca sunt noi happy

| criscris12 a răspuns:

Poti sa iti cumperi altii daca sunt mici

| MariaPetr a răspuns:

Incearca cu vata si spirt dar orice ai face sa nu ii bagi in apa calda deoarece la inceput se largesc dar cand se usca se fac mai stramti de cat au fost

| Adrian_Rosca_2000 explică (pentru MariaPetr):

Sunt albi si cu spirt ma tem sa nu se inalbastreasca plus ca am dat foarte multi bani pe ei