| EdyyyAndrei a întrebat:

Mi-am pătat geaca de piele (un fel de crem ceva de genul cu pix) nu știu de care pix e cu gel sau fara, e albastru, am scos puțin din pata. Am incercat cu spirt, acetona, demachiant, fixativ și ce a alcool nu a mers in totalitate

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foloseste alcool tehnic si o carpa din bumbac pe care o uzi in mai multe locuri, si stregi 1 singuar data cu fiecare loc imbibat in alcool, ca sa nu se transfere pixul inapoi.

In orice caz, la cate ai pus acum acolo, fixativul aluneca si este inutil... demachiantul este o masa grasa de slinoasa... ma indoiesc ca mai poate functiona ceva.

| Florinrobert a răspuns:

Încearcă cu pic corector.