| Adaninuu a întrebat:

Mi-am patat rochia cu oja. Nu e o pata mare, dar am incercat sa sterg cu acetona si nu a mers. Merge daca pun Vanish sau Persil? Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pui pe si sub pata cate un tampon de vata/tifon imbibate cu acetona. Picuri periodic acetona ii dai timp cateva minute 15-20 sa actioneze. Eventual incerci cu o periuta de dinti dupa ce vopseaua s-a muiat.

| octav005 a răspuns:

Cel mai sigur se ia cu foarfeca.

| Goddess23 a răspuns:

Buna,pune pe pata putin fixativ de par si lasi sa actioneze apoi bagi rochia la spalat.