| Ghost99 a întrebat:

am o geaca de piele si mi s-a patat cu ulei cum pot scoate pata?

Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

Geaca de piele nu arde. Fa o cuta in asa fel incat sa curpinzi toata pata de unei ca intr-o adancitura, toarna apa peste ulei apa calda, si se stie ca uleiul iese la suprafata, doar daca nu e veche pata, apoi poti sa arunci apa cu uleiul deasuprea, si repeti asta de 2-3 ori, apoi stergi cu o carpa sau un burete inmuiate in spirt.Numai bine.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dandu-i foc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pe piele, mai ales uleiul, nu mai iese. Indiferent de sfaturi. Poate doar sa o vopsesti intr-o culoare mai inchisa. Am patit-o si stiu.

| Faruece a răspuns:

Nu prea cred ca mai iese...

| Cronyx a răspuns:

Foloseste Vanish