| LucianaMariaMihai26 a întrebat:

Mie mi s-a umflat bateria telefonului... Cum pot sa o desumflu?

Mi s-a umflat aproximativ 3mm...

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu mai ai ce să-i faci!
Cumperi ALTA deoarece bateria respectivă este defectă sad

Toate cele bune!

| mihai69 a răspuns:

Nu ai cum s-o dezumfli, ar fi și foarte periculos de altfel. Recicleaz-o și ia alta! Altfel, dacă o folosești în continuare, riști să explodeze sau să ia foc și rămâi și fără telefon!

| Kissa44 a răspuns:

Arunc-o, dar intr-un loc special. Am avut asa experient cand bateria de la telefon mi s-a umflat de la umeazeala. Am dus-o deoadata la un punct de reciclare special pentru lucruri de asa fel. Nu glumi cu chestia asta. Ea contine acid care ar putea exploda in orice moment si picaturile ar putea nimeri peste tot! Nu ar trebui s-o tii la tine! Mai bine cumpara alta, sau (cum a fost in cazul meu) e pretext pentru un telefon nou))))))