| sorana2001Quai13sa a întrebat:

Bateria telefonului meu s.a umflat ( Samsung galaxy trend plus) dar nu stiu de ce... Ce pot sa ii fac ca sa revina la normal?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nimic. Trebuie doar sa cumperi alta. Nivelul de trai al unei baterii este de aproximativ 1 an.

| sorana2001Quai13sa explică (pentru anonimg):

Mi-a zis cineva ca daca o las asa isi revine..cat ar putea fi o baterie noua

| anonimg a răspuns:

Http://www.gsmnet.ro/......nal--87884

Pretul acumulatorului este de 40 de lei + vreo 30 lei transportul = 70 de lei in total.
Cred ca mai ieftin de 70 lei o gasesti la magazine (germanos).
Poate o sa-si revina dar foarte putin. La un Nokia n95 a trebuit sa schimb in mai multe randuri de capacul din spate al bateriei, caci din pricina bateriei se rupeau mereu piciorusele din plastic ale capacului.

| gelu1970 a răspuns:

Samsung ofera garantie de doi ani telefonului cat si bateriei, in ideea ca nu ai incercat sa o incarci in vreun mod "original".
ce nu stiu sa iti spun, durata garantiei in Tara Romaneasca. in tarile comunitatii e de doi ani.

| gelu1970 a răspuns:

Ofera

| princess004 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. si cica e din cauza ca am lasat telefonul la incarcat toata noaptea sau mai multe ore decat trebuie. Nu si-a revenit!