| Roxana x a întrebat:

Nu am pofta de mancare. Voi ce ati gatit sau ce vreti sa gatiti? Dati'mi exemple poate'mi faceti poftalaughing.

3 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Am bors din carne de porc, iar felul doi o zacusca facuta instant din ceapa calita, vinete coapte in perioada verii si congelate si gogosari taiati marunt, tot de la congelator. Desertul? O crema de zahar ars. Este o sugestie pe care o am acum la indemana, mai bine zis, in frigider. Dar tu, pentru ca nu ai pofta de mancare, cred ca va trebui sa mananci ceva mai usor. Iti recomand o supa de pasare, piept de pui la gratar, ca desert clatite, exista variante destule. Intra pe un site cu retete culinare si iti vor veni idei. Spor la treaba!

| blue_butterfly a răspuns:

1ceapa, 1morcov, 1ardei gras, 500g ciuperci, 150g orez, sare, curry, patrunjel = mancare de orez + castraveciori bulgaresti in otet.

| ingerulnegru a răspuns:

Ieri am facut o ciorbita de vacuta impreuna cu sotul meu, ai vreau sa fac chiftelute si orez cu lapte ca este preferatele lui... pofta vine mancand asa mi zice el mie si are dreptate...