| SasaSasa2000 a întrebat:

Nu stiu daca e postat unde trebuie. Pe scurt am inlocuit acoperisul unei case. Casa era facuta in 1969 si era acoperita cu tigla. Majoritatea era sparta si imi ploua in casa. Tigla a fost inlocuita cu tigla metalica Bilka. Pana aici totul ok.
Casa are vreo 200 metri patrati (acoperisul). Din vechiul acoperis am recuperat cam 10 % din tigla, pe care o voi folosi la reparatia acoperisului unei magazii (are acelasi tip de tigla). Restul au fost sparte. Am jumatate de curte plina cu tigla sparta. Ce fac cu ea? Raspunsul ar fi ca trebuie aruncata... dar unde? Cum scap de tigla sparta? Unde se poate arunca, sau ce as putea face cu ea?
Pot sa iau bani pe ele?

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Inchiriezi un container de la firma de salubritate, il incarci si ei il transporta la groapa de gunoi unde au contract.
Eu asa am facut.
Daca il duci tu cu un mijloc de transport inchiriat trebuie sa platesti la groapa de gunoi ca sa ti-l primeasca. Asta in cel mai bun caz. Dar s-ar putea sa nu ti-l primeasca.

| dinaprilie a răspuns:

La societatea care ridica gunoiul poti sa le dai. Evident ca te va taxa suplimentar. Suna acolo si vezi ce zice. Sau poate are nevoie cineva de moloz pentru umplutura.