| Bogdan2304 a întrebat:

Cati metri patrati ar trebui sa fie pentru o casa mare cu etaj dar curte mica fara gradina?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alegeti un model si vezi suprafata: http://www.arhitectgabrielgeorgescu.ro/category/case-cu-etaj

| darrio2007 a răspuns:

Oricâți. Cam de neanteles intrebarea ta.

| Bogdan2304 explică (pentru darrio2007):

Ba vrei sa imi raspunzi sau sa fi profesor de romana

| darrio2007 a răspuns (pentru Bogdan2304):

Bă esti tu. Da detalii ca lumea si apoi cere sfaturi. Spune cat vrei suprafata locuibila sau cate camere si ti se va da un raspuns.

| minrest a răspuns:

Iti trebuie minim 200. Pe suprafata mai mica, trebuie sa faci compromisuri.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Suprafata minima de teren pe care poti contrui o casa este prevazuta un PUZ cred, nu poti face de capul tau. Depinde de la o zona la alta.

| octav005 a răspuns:

Pai ti masori fiecare camera. exemplu lungimee ori latime. 10*5=50m/patrati. si aduni si restul camerelor

| ALGator a răspuns:

Pornește de la numărul de persoane.
Fă o casa spațioasă, funcțională, dar nu mare. Lasă pe un arhitect (bun - cam greu de găsit) să o conceapa cu stil, armonizată la împrejurimi.
Un dormitor pentru fiecare pereche de oameni, o mica camera de oaspeți, un living, un mic birou și două băi. 80 M2.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Depinde cit vrei sa aiba suprafata pe nivel. In primul rind parterul. De acolo, mai adaugi curtea.

| HappyAngelina a răspuns:

Nu ne intreba pe noi du-te la un specialist sau la cineva care are casa asa. Daca e doar o intrebare asa, nu stiu.