| anonim_4396 a întrebat:

Peștele pangasius este nesănătos?

Răspuns Câştigător
| readytofly a răspuns:

E cel mai ieftin peste, un hibrid creat special sa nu aiba de niciunele dpdv nutritiv, dar sa fie accesibil tuturor. Nesanatos nu e, dar sanatos, in nici un caz.

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nah. Majoritatea e din crescatorii, nu din Mekong, asa ca nu e expus la toxine si ce mai pluteste prin raul ala.

| Denisa0954 a răspuns:

Ai văzut La Gazda Perfecta? laughing
Cică asa se zice

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu nu este nici sănătos nici nesănătos. Este comestibil.
Orice pește este mai bun dacă este de captură, adică din ocean, lac sau apă curgătoare decât din acvacultură, crescătorie.
Dar de exemplu păstrăvul de Bologa este crescut fără antibiotice și alte suplimente de genul acesta, doar un număr limitat de exemplare per metrul cub de apă și este certificat de un laborator din Austria asupra calității. Așa că și în cazul acvaculturii sunt variații de calitate.

| iwefgOficiall a răspuns:

Daca vrei sa mananci un peste adevarat iti recomand Somon sau Pastrav pofta mare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pangasius e burete pentru ulei. Când prăjești Pangasius trebuie pus și pe șervețel ( prosop de bucătărie) ca să absoarbă tot uleiul. Fără asta e tare grețos. Însă nu pot spune ca este nesănătos.

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Da e nesanatos. Toți peștii fără solzi sunt. Peștele trebuie să aibă solzi și înotătoare (uită-te la mai toți pești și vei vedea că sunt nesenătoși dacă nu au solzi nu ține de solzi e doar un indicator)