| laurentiufilip a întrebat:

Piureul de orez sau pe ramaneste pilaful se mananca cu paine ca tot am auzit ca ba se mananca ba nu se mananca nu mai inteleg? Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula produsele amidonoase ( adica cele care contin amidon ) nu e nevoie sa le combini iar painea si orezul intra ambele in aceasta categorie. Dar desigur, fiecare consuma dupa cum doreste.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce ai de inteles? fiecare mananca ce si cum ii place, insa nu e recomandat sa mananci orez cu paine, decat daca vrei sa te ingrasi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl mănânci cum doreşti happy
"Gusturile NU se discută"!

Totuşi, în general, orezul NU se asociază cu pâinea.

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand pireul de orez NU este acelasi lucru cu pilaful.
Pireul se foloseste in special pentru bebelusi, pe cand pilaful se folosete bobul intreg.
NU este recomandat ca pilaful sa fie mancat cu paine.
E ca si cum ai manca paine cu paine.

| Pricked a răspuns:

Daca vrei sa-l mananci cu paine, il mananci.
Daca nu, nu.
The choice is yours.

| PedoBarbie a răspuns:

Orezul şi alte produse pot înlocuii pâinea că conţin aceleaşi chesti.
E cam greşit să zici piure de orez se zice pilaf.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru PedoBarbie):

Sau mai simplu, orez.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru PedoBarbie):

Nu. Nici pastele.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, da se mamanca cu paine, numai ca ingrasa!

| UltraLex a răspuns:

Parerile sunt impartite desi ambele sunt produse amidoase deci ar fi normal sa il mananci fara mai ales ca mai si ingrasa dar tu il mananci cum iti place

| dodoc a răspuns:

Pai se mananca pu paine
da tu manancal cum iti place clar nu?