| Adrian1331 a întrebat:

Pot coace o pizza inghetata la cuptorul de la aragaz?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am un cuptoras mic (nu cu microunde) intrucat cel de la aragaz nu da rezultate si cand cumparam pizza congelata acolo o bagam. Presupun ca e cam aceeasi chestie. Eu nu puneam hartie de copt sau altceva, o puneam pur si simplu pe acel gratar.

| xerxes1 a răspuns:

Cuptorul sa fie la temperatura maxima cand bagi pizza in el.

| P4rAd0x a răspuns:

Salut.
Cam de fiecare data am facut chestia asta cu pizza congelata, sau cel putin in majoritatea cazurilor. E perfect ok, atat sa ai grija sa nu o arzi. Poate ar ajuta niste folie de copt sau ceva, mai ales daca o pui intr-o tava si nu pe gratarul de la cuptor, cum ar fi mult mai ok.

| JDBere a răspuns:

Da

| lilica06 a răspuns:

Buna Adrian!
Pizza congelata o poti coace si la cuptorul de microunde, chiar am incercat si a dat rezultate bune, desigur, o poti coace di la cuptorul de la aragaz. Sper ca te-am ajutat!