| HeiligKreuzAchtAcht a întrebat:

Prima mea intrebare la gastronomiebig grin(cred)Cum se mai poate consuma porumbul? Numai copt si fiert?

9 răspunsuri:
| Joannaa a răspuns:

Buna,se poate pune si in mancarurile mai sofisticate cum ar fi si in pizza vegetala se presara boabe de porumb, daca inca nu te-ai convins poti sa te uiti la cateva retete de aici http://www.retete-gustoase.ro/retete-porumb

| Fineness a răspuns:

Cica am fost intr-o alta tara si acolo se consuma porumb fiert, dar boabele erau puse intr-un pahar mic si le mancai!
Putea sa mai adaugi peste boabe si altceva si le amestecai.
Ciudat, nu?
Totusi, a fos delicios! love struck

| redtulip a răspuns:

Si pe gratar se mai poate pune sau in jar dar doar atunci cand este crud. E foarte bun.

| getutageo a răspuns:

Incearca omleta cu porumb fiert
fierbi porumbul il lasi la racit apoi il tai si il amesteci cu ouale si le pui la prajit

| CocoMexii a răspuns:

Depinde de unde este porumbul. cel din mexic se poate folosii si in supe/ciorbe ca doar sunt legume mexicane laughing, porumbul mai poate fi macina si se produce malaiul pentru mamaliguta sau crupe happy vorbeste morarita:devil)) big grin

| OmletteDuFromage a răspuns:

Eu am mancat odata inghetata de porumb. probabil suna scarbos, dar chiar e buna.

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Cu glazura de zahar topit ca pe mar

| Patty99 a răspuns:

Salata de ton cu porumb, porumb dulce la caserola, legume mexicane cu porumb! Funda?

| Cineva5 a răspuns:

Se poate manca si in diverse salate.cum ar fi salata de ton cu porumb ...bine acolo cred ca este tot fiert.thinking