| anonim_4396 a întrebat:

Cum manca Stefan cel Mare porumbul? Fiert sau Copt?

17 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Nu cred ca exista pe atunci porumbul!

| Barajag a răspuns:

Ars pe ruglaughing

| AndutzaAndu a răspuns:

Cu mâna.

| Elena1234456 a răspuns:

Cu grija

| Arthur a răspuns:

Stefan cel Mare nu prea avea cum mânca porumb pentru că liniile aeriene nu prea funcţionau spre America Latină.

| Flav a răspuns:

Crud.laughing

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Fripţi pe ţepuşe! Mă refer desigur la cei zburători-porumbei, popular porumbi...fiindcă planta a fost introdusă în ţara noastră pe la 1680...

| marrr a răspuns:

Pai porumbul si cartofii au venit mai tarziu, cam pe cand s-a descoperit America.big grin

| DeeDee28 a răspuns:

Exista porumb pe vremea lui Stefan cel Mare? Daca exista, oricum e nu a aflat laughing

| Cσσкiє a răspuns:

Pe vremea lui nu exista. tongue.

| Ea12345 a răspuns:

Mie imi place copt.Deci, si Stefan il manca tot copt.tonguehee hee

| Bii26 a răspuns:

Nicicum.Nu-i placea porumbul!

| Locaa a răspuns:

E mort nu are cum sa manance niciun fel de porumblaughing

| Aicilef a răspuns:

Copt.

| vladutz00 a răspuns:

Pe cruce laughing

| marius14 a răspuns:

La gratar happy tongueP

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-l mănîncă că nu mai are cum, numai dacă cumva s-a reîncarnat, apoi eu stiu pe unde e acum.