| Silyca a întrebat:

Puteti sa-mi dati si mie reteta la prajitura Rodica?

Răspuns Câştigător
13 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ne intrebi daca puţim sau daca putem sa te ajutam?

| Silyca explică (pentru William):

M-am grabit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
PRAJITURA RODICA
5 oua, 7 biscuiti, unt, zahar pudra, 7 linguri nuca macinata, o lingurita cacao.
Se face un blat din 5 oua si se insiropeaza. Pentru crema, se amesteca toate ingredientele. Deasupra se glazureaza. Se taie in bucati mai marisoare.
Te pup, Sarbatori fericite!

| deeadeea111 a răspuns:

Timp de preparare:
30 minute (complexitate redusa)

Ingrediente:
5 oua
7 biscuiti
unt
zahar pudra
7 linguri nuca macinata
o lingurita cacao
Mod de preparare:
Se face un blat din 5 oua si se insiropeaza. Pentru crema, se amesteca toate ingredientele. Deasupra se glazureaza. Se taie in bucati mai marisoare.

| Raluutsa a răspuns:

Prajitura Rodica
Ingrediente:
6 oua2 cani nuca4 linguri cacao2 linguri fainaesenta de rom150 g zahar vanilie1 pachet margarinaAlbusurile se bat spuma cu o cana de zahar peste care se pune un pachet demargarina topita si se adauga nucile si 4 linguri cacao, 2 linguri faina si esenta. Seda la cuptor si cand s-a copt pe jumatate se adauga galbenusurile cu 150 g zahar batute spuma si se coace la foc potrivit. Se taie rece

| Silyca explică (pentru Raluutsa):

Poti sa-mi dai si o poza sa vad daca vorbim despre aceiasi prajitura?

| StefanSK8er a răspuns:

20 g căcat, 100 g zapada si o punguta de flegma de la Rodica

| StefanSK8er a răspuns:

Iti pute curu'

| Silyca explică (pentru StefanSK8er):

Moartea intreaba de tine.

| StefanSK8er a răspuns (pentru Silyca):

Spune-i ca sunt ocupat si comentez comentul unei tarfe

| Silyca explică (pentru StefanSK8er):

Ai facut o greseala cam mare gayule.

| StefanSK8er a răspuns (pentru Silyca):

Iti pute gura