| lalalallalala a întrebat:

Retetele de post sunt mai sanatoase decat cele de frupt?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Postul presupune să nu mănânci carne sau produse de origine animală. Sănătos inseamnă bun pentru sănătate.
Ca să fii sănătos este bine să mănânci de toate. Dacă in perioadele, zilele de post mănânci mâncare după rețete de post, organismul are posibilitatea să se curețe, deci este sănătos să faci asta. Dar să mănânci tot timpul doar de post, nu este sănătos.

| teajutcumpot a răspuns:

Depinde, intrebarea ta este foarte vaga... de exemplu, cartofii prajiti in ulei sunt de post dar sunt mult mai nesanatosi decat un piept de pui pe gratar.

Va trebui sa fii mai specific/a!

Cu drag.