| donatelo90 a întrebat:

Sall cand sunt singu acasa mi se face foame dar nu stiu ce sa gatesc... Va rog dati-mi un sfat big grin si in plus nici nu stiu cum sa gateschee hee dar voi invata asa ca dati-mi niste idei despre o mancare :X dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| elena999 a răspuns:

Salata.
Ingrediente:rosii,castraveti,ulei si sare.
Preparare:Tai rosiile si castravetii si le pui intr-un castron.Adaugi putin ulei si sare, amesteci si, Voila.O mancare usor de facut.

P.S Cel mai usor e sa faci sandvisuri.
Pofta buna!

1 răspuns:
| monochrome a răspuns:

Hmm, poti sa-ti cumperi supe instant. Vezi pe spatele plicului cum se prepara. happy
Poti sa-ti faci o salata de fructe:
Ingrediente:
2 mere,
1 portocala (grepfruit),
2 banane,
½ pahar frisca,
½ pahar vin alb,
2 linguri zahar tos,
2 linguri alune macinate,
coaja rasa de portocale

Mod de preparare:
Fructele se curata de coaja, se taie bucatele si se pun in salatiera. Vinul indulcit cu zaharul se amesteca cu frisca, cu alunele si cu coaja rasa de portocale, apoi se toarna peste fructe. Se lasa sa stea o ora.
Poti sa-ti faci pe gratar/gril friptura din carne de pui/vita/peste cu piure/cartofi prajiti.
Poti sa-ti faci porumb fiert. XD
Sper ca te-am ajutat. happy

Poti sa-ti faci o budinca de ciocolata/vanilie si cu biscuiti.