| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!

Am 13 ani si mai mult sunt singura ziua acasa si nu stiu ce sa imi gatesc. M-ar interesa ceva simplu si usor de facut daca aveti idei dati-mi pls.

5 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Dacă ai nişte ouă prin frigider şi nişte şunculiţă, fă o omletă şi pune şi puţin piper, ca să fie mai aromată. Sau nişte simple ouă ochiuri. O salată de roşii...

| Bloondyna a răspuns:

Poi in ziua de azi poti face de tot pentru ca e simplu. Uite cateva idei:
* cartofi prajiti cu cascaval si parizer prajit
* spaghete carbonara(gaseste de la maghi ideea zilei totul pentru sos, tu doar trebuie sa fierbi spaghetele)
*sandvishuri calde
*omleta cu cascala(amesteci ouale cu cascaval ras)
*oua ochiuri.

Sper ca tia trezit pofta ceva.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fierbi pastele si in alt vad, pui ulei sa se incinga, adaugi cand incepe sa sfaraue, ceapa si usturoiul, le calesti un pic. dupa adaugi sunculita sau crenwursti, dupa adaugi ardeiul taiat si morcovul ras, amesteci. Intr-o farfurie pui bulion si amesteci cu apa, torni in tigaie si amesteci. Apoi astepti sa dea in clocot si gata big grin
smug simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cel mai des, si nu neaparat cand sunt singura acasa, imi fac budincahappy Creme`Ole sau pur si simplu budinca. Nu este greu de facut; pentru inceput poti citi pe spatele ambalajului. Ai nevoie de lapte si zahar. :d Mie imi place muuuuult love struck Acum difera si preferintele...arome etc.

| Andrei12012 a răspuns:

Nu te mai complica cu preparatul unei mese. Comanda o pizza, cumparati o cola si pofta buna