| PaulMPIC a întrebat:

are ceva daca tin un tort 7 zile ca pe urma vine persoana pentru care e tortul (mama) si nu pot sa-l mai fac tortul este format din (blat din comert, frisca, sirop de ananas, ananas si invelit in ciocolta alba) are ceva daca il tin la racoare 7 zile (nu in frigider ca-l vede)

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Decât să-i dăruieşti o toxiinfecţie alimentară, mai bine deloc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU îl poţi păstra 7 zile ( nici măcar în frigider ) deoarece se alterează ( strică )!

Va trebui să faci ALT tort ( cât mai aproape de ziua dânsei ).

Oricum, cel mai probabil, vei găsi 1-2 ore "libere" ( cu o zi înainte de onomastică ) în care mama ta să fie plecată de acasă ( la o vecină, în oraş la cumpărături, etc. ), iar atunci vei putea face tortul.
Sau, poţi ruga pe cineva să-l facă chiar în acea zi...

Toate cele bune şi La Mulţi Ani mamei tale happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce drăguț! Dar de ce te-ai grăbit să îi pregătești tortul, dacă ziua mamei tale va fi doar peste șapte zile?
Nu, nu îl ține atâtea zile, nu e bine. Ai două variante, ori i-l dăruiești acum, ori îl mănânci singur (oh!), iar atunci, înainte cu o zi, îi vei pregăti un altul.
Te asigur că îți va reuși mult mai bine, ai căpătat și ceva experiență de la precedentul.

| PedoBarbie a răspuns:

Fă altu şi dă-il când e ziua ei.

| PaulMPIC explică:

Dar ia in 2 zile ajunge acasa si in 7-8 zile e ziua ei si pe urma nu pot sa il mai fac ca ma vede si vreau sa fie o surpriza l-am simplificat destul de mult dar tot dureaza vreo 40 minute

| darkv1d a răspuns:

Mai bine da-il acum ca sigur se altereaza in 7 zile!