| Andreea_8766 a întrebat:

as dori sa fac un tort big grin
-blat din comert
-crema de vanilie si ciocolata din comert
-sirop cu aroma de rom,
dart nu stiu cum sa fac siropul si cum sa insiropez tortul... va rog ajutati-ma... fundita: D

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Siropul il faci simplu fierbi apa cu zahar, pana devine un pic lipicios si adaugi rom sau esenta, dupa care torni cate o lingurita peste blat. de altfel uite aici o reteta de tort de mere insiropta, cu tot cu ilustratii
http://www.culinar.ro/......ta-cu-mere

1 răspuns:
| Shuellen a răspuns:

Fierbi apa + zahar
Adaugi esenta de rom
Il iei de pe foc il lasi sa se raceasca
Apoi il pun intr-o cana, iei cu lingurita, adaugi peste blat. Atunci cand apesi pe blat cu lingura sa iasa sirop din blat, ii bunwinking