| OanaVlad a întrebat:

Cum se fac clatite cum arata si la desene, seriale disney channel...
Sa fie pufoase si nu ca cele obisnuite sau flambate tongue Daca puteti dati-mi link si dau fundita happy. Ms anticipat

Răspuns Câştigător
| topsecretname a răspuns:

Daca vorbesti despre astea http://gourmandine.ro/retete-clatite-pancakes/pancakes-clatite-americane/ atunci succes:)Nu se fac foarte greu, am incercat reteta de cateva ori.Numai sa nu le arzi, se coc foarte repede

2 răspunsuri:
| JustSimple a răspuns:

Pai fa-le ca orice clatite dar in loc de lapte pune apa minerala.

| JustSimple a răspuns:

In loc de lapte pune apa minerala.