| PatrickM95 a întrebat:

Saltul TPU va rog să îmi spuneți ce sa fac... iubita mea mi-a spus că nu mai simte emoțiile alea când mă vede nu mai simte fluturi in stomac... vreau să îmi spuneți dacă e bine sau nu daca mai are rost sa continui relația sau nu

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Fluturii în stomac" îi simți la începutul relației și este absolut normal ca senzația să se reducă în intensitate pe măsură ce relația se maturizează.

Cine crezi că mai simte fluturi în stomac într-o relație de 10 ani?
Asta nu înseamnă că nu te mai bucuri de compania partenerului, dar nu ai cum să te mai simți ca la prima întâlnire.

| Lioana a răspuns:

E ceva normal. Fluturii aceia nu dureaza mult nici daca e cea mai mare dragoste a vietii tale. Are rost sa continui relatia daca va înțelegeți bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil s-a consumat ce era de consumat între voi, însă nu te îngrijora si treci peste daca este nevoie pentru ca de multe ori am văzut ca se duce repede aceasta iubire pasionala din cauza a diverși factori. Înseamnă că nu ea era aleasa, și bucura-te dacă cumva va vrea sa se reîntoarcă la tine după o perioada, poate s-a plictisit și vrea spațiu.

| SmartASS123 a răspuns:

Nu stiu despre tine, dar eu nu sunt nici psiholog, nici clarvazator. Ce vrei sa spun? Daca partenerul tau nu mai simte fluturi in stomac, poate ar trebui sa ai o discutie deschisa cu ea si sa incerci sa intelegeti impreuna ce se intampla. Dar ceva imi spune ca daca ai nevoie sa intrebi asta pe internet, problema ta este mult mai mare decat lipsa fluturilor din stomac.