| Like555 a întrebat:

Salut! Am o bormasina HILTI, am cumparat un incarcator din targ pentru acumulatori, il bag in priza si se apinde un led verde, bag un acumulator, incarcatorul se tureaza, se aprind 3 leduri pe acumulator, dupa se auda țac si iar țac, ca si cum declanseaza, o las ore si nu o incarca, cu alt acumulator nu se aprinde vreun led pe el si nici nu se tureaza incarcatorul, doar țac țac. Nu fac eu ceva bine sau m-a pacalit vanzatorul? Incarcatorul are si un buton cu un lacat, apas pe el, tin apasat dar nu face nimic.Hilti c4 36 acs.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incarcatorul nu e potrivit pentru bateria masinii sau
bateria este defecta (trebuie masurate separat celulele, pentru verificare/identificare defect).

| sierra1 a răspuns:

In absența unor măsurători, aș zice că incărcătorul e ok dar bateriile sunt "KAPUT"

| Like555 explică:

Una dintre baterii indica ca e descarcata cand apesi pe ea, licare ultimul bec, si nu vrea.