| Burzea a întrebat:

mi am cumparat incarcator jiabao jb 006 + acumulatori 4500 mah. cum se pun acumulatori in el, deasepra sunt doua + unu langa altu, adica trebuie sa pun acumulatori cu plus in sus, asa am facut, dar pe lateral sunt 2 leduri din care se aprinde doar unul. de ce se intampla asa?

1 răspuns:
| xJuliusx a răspuns:

Este corect asa cum ai pus acumulatorii (cu semnul + in sus). Ledul care se aprinde este pentru acumulatorii pusi deasupra. Celalalt se aprinde daca pui acumulatorii dedesubt (mai poti pune acumulatori si pe fata cealalta a incarcatorului).