| Smn_Myhai_1997 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu masina de spalat. O programez la un anumit program si imi spala la altul ex: program la 30 minute si imi spala la 2ore. Ma puteti ajuta cu ceva va rog frumos, este ceva de resetare a programului, daca da, spuneti-mi si mie. Mentionez ca masina de spalat este Artic C800A. Multumesc!

1 răspuns:
| simpluone a răspuns:

Nu cred ca spala la altul. Pur si simplu este ceva in programul de 30 de minute care i-a mai mult timp decat trebuie. De exemplu in cazul in care masina e ok evacuarea apei i-a 5 minute. daca filtru de evacuare e blocat atunci poate dura si o ora. Masina asteapta sa evacueze complet ca sa treaca la alta etapa a programului! Verifica filtru de evacuare si sita de la alimentare cu apa sa fie curata! Debitul de apa sa fie bun, robinetii da fie deschisi la maxim!
Furtunul de evacuare infundat!