| mariabey a întrebat:

Buna mamicii voi la ce grade va puneti masina dedo spalat rufe ca sa spele 1 ora ieu am gorenje si am pus-o la 70 g ca de obiceii dar spala fff mult maxim 2ore si 40 minute as vrea sa spele mai putin si am anteles de la candva ca depinde si de grade.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa pui la 70 de grade? O pui la 40 grade i spală o oră, ai afișaj cu led pe ea? Acolo cand setezi temperatura i ti arată 1:30min de exemplu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai? Mersii

| mariabey explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu nu ie cu led si la hainele foarte murdare ale copiilor le mai pun la 70 an rest la 50 doar ca spala mult, si nu cred ca intereseaza pe cineva ce varsta am pentru intrebarea care am pus-o.

| ziftode a răspuns (pentru mariabey):

Si eu sunt curios ce varsta ai, motivul e ca vorbesti foarte aiurea romaneste!

in orice caz... E CURATAT FILTRUL MASINII?

eu am aflat de curand de asta, si ma miram de ce tine 3-4h cand acum 2 ani imi tinea 2h, si am gasit o tona de mizerie in el, inclusiv cateva monezi si scobitori

| mariabey explică (pentru ziftode):

Nu toata lumea este destept(a)ca tine iar daca chiar te preseaza gandul scrisului meu sa stii ca este din cauza ca am un bebe mic care plange si scriu cum pot nu cred ca asta este problema ta, despre scrisul meu an limba romana sau nu daca crezi ca nu antelegi nu te baga lasa pe alti care sunt an stare sa descifreze unele cuvinte, si pe cei care sunt an situatia mea si stiu despre ce vorbesc asa ca vezi-ti de ale tale...

| ziftode a răspuns (pentru mariabey):

Ok

| TwinKyZAUR a răspuns:

La 40 grade bumbac.