| Gabriel2606 a întrebat:

Salut. Am un aer conditionat Beko 9000 BTU. Il am de 3 ani, insa azi a inceput sa nu mai dea aer rece, doar ventileaza, comenzile nu sunt modificate, sunt aceleasi, e prima zi de cand am problema asta. Cateva sfaturi, va rog, ofer funda!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Posibil pierdere de freon

| Denisa0954 a răspuns:

Probabil nu mai are freon si trebuie reincarcat.

Răspuns utilizator avertizat
| MarioCRU13 a răspuns:

Trebuie sa bagi freon in unitatea externa, e si o mica posibilitate de pierdere a freonului daca nu ai tevile din exterior izolate cu banda, ar fi bine sa chemi un service autorizat pentru aparate de aer conditionat, incarcarea cu freon e undeva la 150-200 lei