| Moga_Alex_1995 a întrebat:

As dori sa intreb, se poate revopsi o rama de metal a unor ochelari?

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Probabil ca se poate, insa purtand zilnic ochelarii e posibil sa se duca foarte repede improvizatia, adica sa sara vopseaua de pe zonele care au mai des contact cu pielea, si poate chiar sa ramana si pete colorate pe piele... Mai bine cumperi o rama noua si incerci sa pastrezi lentilele happy

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Dar calitatea nu va fi aceeasi ca fiind vopsita din fabrică.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Da. dar depinde mai bine ai cumpăra o nouă ramă.