Întrebare recomandată | paul4ev3r a întrebat:

As dori sa stiu reteta pentru prajitura Punci cu rom.
Daca se poate macar din ce se face umplutura.
Mersi!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Arata asa:
http://www.robintel.ro/images/blog/2011/iulie/24b/punci-cu-rom.jpg
500 ml rom alb, 500 ml rom brun, 1 l suc de portocale( stors proaspat sau imbuteliat, nectar),
l suc de ananas(nectar), 1 l suc de mango, 200 g zahar brun, 2 batoane de vanilie, 1/2 ananas, sau 1 cutie de compot, 1 mango.
Intr-un bol mare se adauga romul, sucurile de fructe, batoanele de vanilie taiate in doua, pe lungime, zaharul. Se amesteca bine, vasul se acopera si se da la rece, pentru cel putin 6 ore. Inainte de servire se adauga mango si ananasul, taiate bucatele. Se serveste rece, se mai pot adauga si cuburi de gheata.
Te pup, Sarbatori fericite!

| Florian000 a răspuns:

Cauta pe google ca e imposibil sa nu gasesti

| looredanaa93 a răspuns:

Eu am gasit aici
https://deprajituri.cabanova.com

Arata foarte bine