| мутнιc a întrebat:

Salut, imi puteti enumera cateva feluri de mancare in care se gasesc proteine?happy

Răspuns Câştigător
| Alina88w a răspuns:

Proteinele se gasesc in alimente..Cum ar fi: oua,carne,laptele degresat,pestele,branza,struguri,ficat, mazare, ciuperci, masline, nuci, ciocolata...etc!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alina88w):

Struguri, masline, nuci? de cand au astea proteine? poate 1 % rolling on the floor

| Alina88w a răspuns (pentru Cosmin86):

Documenteaza-te mai mult si mergi la un nutritionist eventual, daca nu esti lamurit!happy

| Alina88w a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin86

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alina88w):

Proteine = carne, lapte, branza, oua, soia. Restul au un procent nesemnificativ de proteine.

Doar nu o sa mananci banane pentru proteine, nu? Ca are 2 grame la 140 de kcal.

| Alina88w a răspuns (pentru Cosmin86):

Categoric. Proteinele vegetale nu se compara cu proteinele animale.Dar ea nu a specificat, asa ca i-am enumerat din toatewinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alina88w):

Asa e

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Proteine gasesti peste tot in alimente:oua,carne, lapte, peste, branza, fasole, mazare, brocolli etc
Pa!