| Raul2802 a întrebat:

Salut.Imi spuneti o reteta de mancare usor de preparat care sa fie si putin iute?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui pane picant.
Iei un piept de pui dezosat il tai fasaii il condimentezi cu boia dulce in amestec cu boia iute ( cantitatea de boia iute o stabilesti tu), sare.
Separat prepari o crema care sa contina: 3 oua intregi, 100 ml lapte, sare, faina atat cat este necesar ca in amestec cu celelalte ingrediente sa formeaza dupa cum am spus o crema (nu un aluat). Intr-un alt bol pui fulgi de porumb pisati.
Dupa ce ai taiat si condimentat pieptul de pui iei fiecare fasaie pe rand, o treci prin crema apoi prin fulgi de porumb si o dai in tigaie la prajit.

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Orice cu putin piper?
(dar mai ales piersici coapte-n coaja, rostogolite prin putin piper rosu)

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Sună...tentant şi periculos. love struck

| Raul2802 explică:

?