| Viperix a întrebat:

Salut! M-am angajat la Penny, la interviu mi-a zis ca salariul e de 2400 lei, nu am luat in serios pentru ca stiu ca nu platesc atat de mult. Ei bine saptamana trecuta am fost sa imi faca contractul si pe contract scrie brut 3800 lei/luna, unde ar da la 2200 si ceva net + tichete de masa a 20 lei pe zi. Oare sa plateasca Penny atat de mult? Stiu ca poate veti zice ca nu e mult, dar pentru un post de lucrator comercial in Romania mi se pare mult avand in vedere cum sunt salariile la noi. Hai daca era de casier mai ziceam.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai de carat, responsabilitati, etc.
Nu e un "super salar" (450 euro).

| aditimus a răspuns:

2200+240 tichete = 2440 net

| haileewatson a răspuns:

Daca atat scrie in contract, atat o sa te plateasca. Lucrator comercial inseamna orice post din magazin, poti sa lucrezi fie la casa fie in magazin.

| tonyc7 a răspuns:

Acesta nu e deloc un salariu,, mult", e chiar un salariu jenant de mic si ca sa intelegi de ce spun asta, intereseaza-te cat e salariul mediu net in Romania ca sa intelegi cat castiga majoritatea oamenilor in tara asta

| CataaS a răspuns:

Pai la cât au crescut prețurile acum, ar fi culmea sa dea mai puțin de atât.
Din ce știu eu, la Penny faci foarte multă treaba și stai mult și peste program și nu neaparat ești plătită pentru suplimentare.
Dar nu știu dacă e valabil la toate magazinele și nici nu cunosc exact, pentru ca am auzit, nu am lucrat eu ca sa văd.

| AnonymousCadrar a răspuns:

Este foarte putin. Extrem de putin.