| anonim_4396 a întrebat:

Lucreaza cineva la Kaufland?
Am fost la interviu si m-a intrebat ce as vrea sa lucrez. Am spus lucrator comercial sau casier neavand experienta in domeniu.
. Mi-a spus: casier vei fi. Urmeaza sa semnez contractul... Am putin emotii mai mult din cauza ca am citit ca ar fi rau ca si casier. Cei care ati lucrat sau lucrati, ce preferati: lucrator comercial sau casier? Ms.

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Crede-ma, lucrator comercial e mai bine, pui marfa in raft, casier? mult succes, daca iesi pe minus la bani laughing te-ai fript. Eu am lucrat la paza in un super market, trebuie sa te misti cel mai rapid, clienti asteapta dupa tine si etc.Eu personal mai bine as pune marfa in raft, da acolo se duc astia cu pile, fraieri ca tine, ca mine ca restul care nu avem pe nimeni, se baga pe locurile unde e cel mai stresant, si fug toti de ele laughing. Personal daca eu ma stiu neindemanatic, si ma stiu ca nu sunt in stare cu bani sa numar asa repede, sa dau rest sa etc.Numai ma duc acolo, acum tu daca te stii cu sange rece, sa lucrezi cu bani, cu monetar, cu inventar, cu chestii de genu, e alegerea ta.Insa eu nu pot, nu pot si cu asta basta laughing. La paza ma uitam cum le mergea mana la fetele alea, vai cum numarau, bani pe mana lor... erau precum albinele, asa zburau, dar e dificil trebuie sa dai din maini super rapid, te mai certi cu oameni, etc...

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

Sincer, numar foarte bine cand e vorba de primit bani si observ imediat daca a gresit undeva happy. Insa nu stiu cum e sa lucrezi tot timpul cu banii si mai ales stiind ca as fi avut posibilitatea sa spun doar sa aranjez la raft, dar m-am gandit ca e cam la fel de stresant ca la fel te grabesc sa faci cat mai mult.

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar acolo daca spargi o sticla de ulei, nu e bai, ti-o imputa.6 lei 7 lei. Dar dupa 8 ore de numarat bani, nu cred ca mai vezi happy la fel ca la prima ora, in schimb cu efortu fizic, te adaptezi, dar la numaratu banilor? nu e pentru toata lumea.Se ofera un salariu de rahat pentru atata risc.Gandestete, ca daca te-ai pacalit la bani, ti ia din salariu laughing Si eu am liceu de comert, de aia nu ma duc la comert, am incercat sa ma duc sa pun marfa in raft, dar nu, ei vor casieri dea colo pleaca lumea laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

laughing mno... Cred ca daca alegeam sa pun la raft, acolo ma punea. Ca a mai fost o fata part time si a cerut la ce raft sa o puna si e fara pile. Insa eu nu am stiur cum e mai bine, acum voi vedea cum e ca si casier. Sper sa fie mai bine precum descrii tu laughing). Ms. Succes si tie.