| anonim_4396 a întrebat:

Salut, nu stiu daca am ales categoria corecta dar alta mai buna nu am gasit.

Este normal ca laptele după ce e fiert sa aiba niste bule micute (care se vad doar cand bate lumina pe el) de culoarea curcubeului. (Au aceeasi culoare ca si cand ai turna benzina in apa). Tin sa mentionez ca in timp ce fierbea am pus si putina apa. E ok?

Btw laptele era proaspat muls.

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Ori vaca a băut ceva ce nu trebuia băut, ori nu era oala curățată bine sau găleata ( detergent, și ăla face bule in care se vede un curcubeu ). Daca e vaca ta, mă îndoiesc că a băut ceva ce nu trebuia, deci probabil era detergent de vase sau cine știe ce folosești tu.

1 răspuns:
| zilog a răspuns:

Are petrol mai nou vacile cresc pe o planeta poluata si mananca din gunoaie pentru ca nu mai exista curatenie pe acesta plameta
stai linistit vei face doar cancer
e normal ce ai impotriva?
alfel is vaca ta pamamtul tau si fabrica tu lapte curat.
nu te mai ingrijora ci mergi la fermre respective si vezi cu ochii tai in ce conditii printre ce halr industriale
care sunt vecinii vacilor

si vei vedea ca in unele caxuri sunt gropi de gunoi
in alte cazuri sunt vopsitorii care vopsec piese gigantice si vacile mananca isrba asta pr care zilnic se tot asterne fum de la fabricile alaturate de mase plastice si praf de vopsea

asta este planeta pe care traiesti