| qieiqpalz a întrebat:

Salut oare cum as putea face sa rezist pana dimineata? Gen azi e revelionu..si eu nu prea pot sta mai mult de 11

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine te obligă să reziști.
Am citit că așa făcea țarul Petru 1. Chema boieri la petrecere și îi obliga să bea și să petreacă zi și noapte, ca să îi țină sub control. El mai mergea să se culce din când în când, dar pe ei nu-i lăsa, îi păzea cu cazaci la ușa salonului, să stea acolo, să bea până cad sub masă, să mănânce până se sparg. Te obligă cineva? Ca să reziști, ia-o mai încet cu băutura, chiar și cu mâncarea, și cere o cafea. Sau ia o sticluță cu cafea tare cu tine și trage o dușcă.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Încă incerc sa inteleg ce e asa wow la ziua/noaptea asta. laughing Dormi frate, somnu e important.

| DarthNiger a răspuns:

Dormi mai devreme ca sa poti rezista, simplu.

| GouDidodino a răspuns:

Dormi inainte, adică pe zi, te culci pe la ora 15 si daca dormi 2, 3 ore aia e, o sa reziști mai mult la noapte

| Ene_Claudia_1981 a răspuns:

Bea un ness.

| qieiqpalz explică (pentru Ene_Claudia_1981):

Am incercat de mult asta..era si strong si 30 de min eram in lumea viselor.

| Ene_Claudia_1981 a răspuns:

Păi be-al de la 11 noaptea

| AndreeaDeea1902 a răspuns:

Consuma cocaina? stai și o săptămâni treaz