Întrebare recomandată | nutuxcristian a întrebat:

Recomandati-mi un espressor de cafea, cu capsule, pana in pretul de 200 lei. Lasati link-ul.
FUNDA + VOT POZITIV

12 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

NU vrei asa ceva. Stii ca te costa cu capsule de vreo 3 ori mai scump decit daca ai lua de la automat, nu?

| nutuxcristian explică (pentru KodrutZ):

Pai capsulele sunt maxim 30 lei. Pe mine nu ma deranjeaza.

| KodrutZ a răspuns (pentru nutuxcristian):

Capsulele sint mai scumpe decit cafeaua normala si contin si o gramada de rahaturi. Daca nu iti permiti un espessor mai acatarii, de ce nu faci cafeaua normal? Ma intreb si eu... in alta ordine de idei, voila - http://www.mediagalaxy.ro/......r-albastru

| nutuxcristian explică (pentru KodrutZ):

Am avut un espressor de 1300 lei de la Bosch. Am fost odata la o vecina si avea un NESCAFE DOLCE GUSTO, adica ceva mult mai ieftin, si chiar facea cafeaua mai buna si mai aromata de cat al meu... De aceea as vrea ceva asemanator.

| KodrutZ a răspuns (pentru nutuxcristian):

Ehem... da' tu ai ceva in cap sau doar sta acolo ca sa nu te ploua in git? Foloseati cumva aceleasi capsule? Desigur ca nu. Asa ca ce zici tu are fix aceeasi valoare cu "am i3, am fost la un vecin care avea un calculator Myria (cu i7, doar ca nu specific asta) si mergea mai repede ca al meu". Adica o valoare nula.

| nutuxcristian explică (pentru KodrutZ):

Nu, am vrut sa zic ca espressorul meu de 1300 lei, nu face cafea atat de buna ca al vecinei mele, care are un aparat de maxim 400 lei

| KodrutZ a răspuns (pentru nutuxcristian):

Pai tot pe-acolo. Deci al tau e fara capsule, corect? Ce face vecina pare bun ca are o gramada de rahaturi in el, nici pe tine nu te opreste nimic sa iti iei cafea mai buna, sa pui in ea caramel/scortisoara sau eu-mai-stiu ce iti place. Poti sa te inspiri din ce scrie pe capsulele vecinei ca ar contine.

| nutuxcristian explică (pentru KodrutZ):

Aici ai dreptate. Multumesc! Dar te rog sa imi dai un alt link, pentru ca am incercat sa adaug in cos ceea ce mi-ai dat tu, si spune ca este indisponibil acel produs.

| KodrutZ a răspuns (pentru nutuxcristian):

Goddamnit, e gata deja? Meh, era la reducere buna de tot. Cel mai bine mergi la media galaxy/altex in magazin si te si uiti la ce iei.http://www.mediagalaxy.ro/......-3-bar-alb

| nutuxcristian explică:

Multumesc!