| nutuxcristian a întrebat:

M-am hotarat sa imi cumpar un espressor Tchibo Cafissimo Compact, insa voiam sa va intreb daca acesta vine insotit si de un pachet cu capsule pentru cafea? Ca sa stiu daca imi cumpar eu separat.
Funda + vot

Răspuns Câştigător
| pilaf a răspuns:

Vine însoțit de un pachet care conține câte o capsulă din fiecare aromă disponibilă (nu mai țin minte câte, 9, 10 sau 12). După aceea vei decide care dintre arome îți place și vei comanda în consecință.

De remarcat faptul că sunt capsule pentru espresso, latte, etc. (adică au o altă aromă, consistență), scrie pe fiecare. Au și coduri de culori, ți se explică totul în broșurile care vin la pachet cu aparatul.

Eu am un Cafissimo Latte și sunt foarte mulțumită de el.

| nutuxcristian explică (pentru pilaf):

Multumesc mult pentru raspuns! Si eu tot la Tchibo m-am orientat. Va voi da un mesaj privat sa va intreb mai multe despre aceste espressoare.

| pilaf a răspuns (pentru nutuxcristian):

Cu multă plăcere. Mulțumesc și eu.

3 răspunsuri:
| BGP2 a răspuns:

Salut,

pe langa capsulele Tchibo poti alege si cele de la Julius Meinl care sant compatibile si mie imi plac :
http://cafelim.ro/85-julius-meinl