| devine a întrebat:

Stie careva unde pot gasi laptuci? Am incercat in multe piete/supermarketuri dar nu gasesc sad; laptuci, nu salata! sunt asemanatoare cu salata doar ca sunt niste frunze mult mai micute

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

La vremea asta nu.Cand o iesi salata de la tarani, de pe straturi de la soare, nu de la solar, atunci o sa gasesti.

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Si laptucii (termenul popular) si salata sunt acelasi lucru.Salata este de mai multe soiuri, este si salbatica si are frunza cat un banut, si simpla, si creata si tip varza...Calitatile ei gastronomice sunt la fel. Poate ca cea salbatica nu are urme de ingrasamant chimic! Salata pe care o descri tu o obtin eu in gradina dupa ce seman salata.Si eu vreau sa iasa mare! Acum salata de pe piata este cea tip capatana, de sera.

| devine explică:

Pai da dar eu caut din aceea cu frunza mica... si ma intrebam daca o pot gasi in comert...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La careffour gasesti sau cora (bucuresti)