| deutSa a întrebat:

Ce salata mancati? din ce o preparati? rosii, castraveti, morcov, laptuci sau ce?

4 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Roşii, castraveţi, ceapă, usturoi, ardei, orice legume am la îndemână. laughing

| Deniisze a răspuns:

Rosii + Castraveti + Ardei + Ceapa...

| Iuli_9028 a răspuns:

Mie imi place cel mai mult salata de castraveti... uneori pun si rosii si usturoi in ea happy pofta bunahee hee

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Mie imi place foarte mult salata greceasca
Uite si cum se prepara si ce contine:
Ingrediente si cantitati:

1 salata verde creata
1 ceapa rosie, taiata felii
1 ceasca de masline negre
1 ardei gras, taiat fasii
1 gogosar, taiat fasii
2 rosii mari, feliate
1 castravete, taiat rondele
1 ceasca de cubulete feta
6 linguri cu ulei de masline
1 lingurita cu oregano
zeama de la o lamaie
piper negru, dupa gust

Mod de preparare:

1. Amesteca intr-un bol salata, ceapa, maslinele, ardeii, rosiile, castravetele si feta.
2. Amesteca uleiul cu oregano, zeama de lamaie si piperul intr-un vas separat, apoi adauga sosul astfel format peste amestecul din bol. Amesteca bine si serveste.