| uNNamEd007 a întrebat:

Sunt singur acasa si am terminat mancarea.Tot ce m-ai am este:1kg faina, 2kg lapte praf, margarina, 3kg macaroane. Ce pot sa fac din aceste alimente?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy omu sa stii ca este ff inventiv atunci cand il razbeste foamea, asa fierbi lapte cu macaroane, iar din faina, poti face turte, gogosi, ceva ce poti manca sa iti tina de foame, si le ungi cu margarinawinking unde stai ca iti aduc eu mancare.winkingtongue

| elena a răspuns:

Suna un prieten, sa-ti mai aduca niste zahar, ca sa faci macaroane cu lapte(sper ca apa ai la chiuveta, ca sa dizolvi laptele/ l litru lapte, 250 macaroane(fierte in alta apa cu sare si apoi amestecate cu laptele fiert ), zahar dupa gust; sa-ti mai aduca si un cub de drojdie, sa faci o paine din 1 kg faina (banuiesc ca faina este de grau), 1/2 l apa, 1 lingurita de sare si drojdie... sau mai bine cheama-ti mai repede parintii acasa.

| がさいゆの a răspuns:

Fierbe niste macaroane si amestecale cu nitica margarina si ca sa aiba nitel gust fa-ti niste lapte din ala de care ai.

| troller2103 a răspuns:

Macaroane cu lapte tongue

| SweetElena93 a răspuns:

Mananci margarina intinsa pe faina e gustos

| JuliaR a răspuns:

Mananci macaroanele laughing)