| zmaria23 a întrebat:

Ce pot face dulce din:
Zahar
Făină
Lapte
Praf de copt...

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cornulețe (adaugă și putin unt, dacă ai). Și le umpli cu ce îti place: dulceață, rahat etc
Ori, gogoși înfuriate (dar acestea nu cresc cu praf de copt, doar cu drojdie).
Clătite (sunt mai gustoase dacă adaugi si putină apă minerală în compoziție).

Sau poti face un aluat pentru pizza, dacă înlocuiesti praful de copt cu drojdie, dar poti incerca si cu praf de copt, iese și așa... Adaugi șuncă, salam, ciuperci, ketchup... Și ai pizza!winking

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Clatite.

| cristi202 a răspuns:

Eu le zic clatinele. happy Clatite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scovergi, sau scoverzi le mai zic unii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cozonac sau chec sau tartă cu fructe, sau placintă cu mere, cu visine, cu prune este sezonul lor, sau cu struguri tarta. Ai destule de facut doar sa ai chef si sa stii sa le faci ca daca nu sti sa le faci strici tot si arunci banii si pe ingrediente si pierzi timp in bucatarie obosesti 2 ore in fața cuptorului si la final iese un rahat, dar daca stii atunci o sa faci artă in bucatarie lucruri delicioase, ce varsta ai? Spor la treaba, sa ne chemi la placinte, tu dai placinta eu i ti fac masaj, vrei?laughing ca vei fi obosită după atita munca.

| Lukasssz a răspuns:

Gogosi

| Yuoia a răspuns:

Mamaaaaaaaa!
Toate sunt "gospodine" aici: clatite fara ou dar cu praf de copt!

| floresdemayo a răspuns (pentru Yuoia):

Tu nu ai făcut niciodată clătite fără lapte si ouă? O gospodină se pricepe si la rețete de post.winking

| Yuoia a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu.

| jhonnybravo69 a răspuns:

Chec turtit fara ou