| adybitals a întrebat:

Ziua 1
Dimineata:1 pahar de lapte 1, 5 % grasime
o portocala
Pranz:o banana
5 masline
Seara:un mar
1 crenvusti sau supa.
Ziua 2:
Dimineata:o banana
un mar
Pranz:un lapte semidegresat 1, 5%(praf)
3 masline, suc natural de goji
Seara:un mar
o farfriuta de macaroane cu branzica de vaci(fara margarina),(100g)
Ziua 3:
Dimineata:o banana
un mar
Pranz:un pahar lapte 1, 5% grasime
o felie de paine
Seara:un lapte semidegresat 1, 5% grasime
2 masline(sau in loc de lapte 1/2 crenvusti(jumatate)

Răspuns Câştigător
| ericka9 a răspuns:

Pff,nu e deloc bine cum incerci tu sa slabesti.In primul rand, micul-dejun ar trebui sa fie cel mai consistent iar cina cea mai saraca in calorii, adica sa mananci cat mai putin.Tu ai facut fix pe dos:
"Dimineata:1 pahar de lapte 1, 5 % grasime
Seara:1 crenvusti sau supa"!
Si apoi,daca vei urma dieta ta personalizata de mai sus,nici nu vei slabi si in plus,vei ajunge la spital.
Iti dau un sfat:Si eu incerc sa slabesc si fac urmatoarele:
-ma feresc pe cat posibil de dulciuri(desi mai mananc un biscuite,o bucatica de ciocolata, etc, caci nu rezist tentatiei:d)
-nu mamanc prajit/de la fast-food(nici inainte nu mancam de la fast-food dar mancam prajit; acum nu)
-de 3 ori pe saptamana,cum imi permite timpul, fac sport, si anume:
http://www.youtube.com/watch?v=GP-ADSVstD0
Vezi ca asta e doar prima parte, mai sunt inca 4, in total 5. Le gasesti tu in dreapta acolo;)
-incerc sa mananc mai putin.
Bafta si tie:*

5 răspunsuri:
| Carla_2571 a răspuns:

Buna! Nu mananci deloc corect.Du-te la un doctor nutritionist si va aproba acest lucru.Nu te supare, dar trebuie sa mananci si carne si legume.Seara trebuie sa mananci cel mai putin, iar tu atunci mananci cel mai mult.Seara mananca fructe, la pranz carnea fiarta(nu crenvusti), cu usturoi, cu ceva legume si supa, iar dimineata un pahar de lapte, branza, paine(ESTE DE ACEEA NATURALA)
Pa!

| NickiMinaj a răspuns:

Vai de viata mea laughing ce regim de auschwitz. multa bafta cu supravietuirea!

| ericka9 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun ceva:eu de luni, de pe 7, am facut in fiecare zi exercitiile alea, toate cele 5 parti si azi cand m-am masurat aveam 85cm la burta iar duminica trecuta aveam 87cm la burta, deci functioneaza exerctitiile alea.Plus ca nu prea m-am abtinut de la dulciuri(luni am mancat bomboane,marti biscuiti,etc:d). Deci daca te feresti de dulciuri+exercitiile alea, iti garantez ca vei reusi:*
Aa, si are dreptate anonim:fara mere! Eu cand mananc mere mai tare imi este foame.Baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto, ce model de sicriu ti-ai ales?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand seara nu se mananca mere pentru ca iti da aciditate si numai dormi iti fac eu un program ca vei fi si satula si o sa slabesti:
ziua1: mic dejun: cerealea fitnnes cu fructele preferate cu lapte 1, 5% grasime urmata de o felie de paine de secara prajita cu miere
pranz: supa fara carne, urmata de o salata cu rosii si castraveti+un fruct
cina: pui la gratar cu cartofi copti( fara crenvusti ca acestia ingrasa foarte mult)
gustare:fructe, un iaurt fara grasime si multa apa.
ziua 2:mic dejun: ca de obicei cereale sau daca nu incearca pateu vegetal cu nuci(acestea slabesc foarte bine) si un iaurt
pranz:tocanita de legume cu supa( tocanita sa nu cintina carne)
cina: legume cum ar fi porumbul, brocolii, mazarea( sa nu mai mananci paste pentru ca acestea te ingrasa foarte mult e ca si cum ai manca numai paine) poti manca paine de secara daca simti nevoia sa iti saturi stomacul. de asemenea poti mainca peste fara probleme si sunt tot felul pe preparate mai putin icrele care contin ulei plin de grasime.si apropo salata sa o faci cu ulei de masline. sper ca ti-am fost de ajutor sa ma cauti pe id lacra. loveuh ca sa-mi zici daca ai slabit